Duizendste deelnemer Bewegen met Aandacht
Duizendste deelnemer Wilma (75) vertelt nu het programma klaar is hoe het met haar gaat: “Ik pak weer makkelijker dingen uit het keukenkastje.”
In december 2025 verrasten we Wilma Klaassen met een grote bos bloemen. Zij was namelijk de duizendste deelnemer aan ons beweegprogramma Bewegen met Aandacht! Een mooi moment voor ons, maar Wilma had zelf een ander doel: ze wilde zich weer fitter en sterker voelen. Ze heeft reuma, en dat maakt bewegen soms lastig. Nu het programma klaar is, vertelt ze hoe het met haar gaat.
In december twijfelde Wilma nog of ze wel mee moest doen. “Ik zag er best tegenop,” vertelt ze eerlijk. “Dat kwam ook doordat ik me door de reuma toen niet prettig voelde.” Gelukkig haalde haar man Gottlieb haar over. Toen ze eenmaal was gestart, merkte ook trainer Jolanda hoe groot de motivatie van Wilma was. “Ze werd steeds enthousiaster,” vertelt Jolanda. “Doordat de oefeningen haar makkelijker afgingen, nam het vertrouwen toe. Het hielp ook dat Wilma vroeger heel actief was.
Makkelijker bewegen in huis
Wilma merkt elke dag dat ze sterker is geworden. Zo gaat het in de keuken een stuk beter. Door de reuma kon Wilma haar armen lang niet goed omhoog doen. “Ik kreeg mijn arm eerst niet hoger dan mijn schouder,” vertelt ze. Maar nu is dat anders. Ze doet haar arm zonder moeite omhoog. “Ik kan nu zelf weer iets uit het bovenste keukenkastje pakken. Dat is voor mij echt een verbetering!”
Ook opstaan uit een stoel gaat nu makkelijker. Wilma gebruikt haar armleuningen niet meer. “Ik heb geleerd dat mijn benen het werk moeten doen, niet de armen. Daardoor zijn mijn benen minder stijf als ik opsta.” Een voordeel van haar nieuwe huis in Putte is de grote woonkamer. Ze loopt nu meer meters op een dag, gewoon in huis.
Meer energie door de dag heen
Wilma merkt ook dat ze meer energie heeft. Ze houdt het nu makkelijker de hele dag vol. Voor haar werkt het goed om bewegen af te wisselen met rust. “Ik doe elke middag even een dutje,” vertelt ze. “Die rust geeft me weer kracht voor de rest van de dag.”
Ze heeft door de oefeningen ook minder last van koude voeten. Dat komt door het ‘hielen liften’, waarbij ze op haar tenen moet staan. “In het begin voelde ik steken in mijn voeten. Dat was een teken dat het bloed weer goed ging stromen. Nu voelt dat weer helemaal normaal.”
Samen blijven oefenen
Het stel verhuisde vorig jaar van Westkapelle naar Putte. De verhuizing kostte veel energie, maar ze laten zich niet stoppen. Samen blijven ze in beweging. Laatst fietsten ze zelfs 16 kilometer richting de haven van Antwerpen. “In de winter fietsten we bijna niet,” zegt Wilma. “Maar nu ik fitter ben, gaat dat weer makkelijker.”
Wilma en haar man willen hun winst behouden en gaan allebei nog 2 keer per week naar de fysiotherapeut voor hun oefeningen. Ook thuis blijven ze samen actief. Wilma vertelt: “Ik doe nu vaak even de ‘hielen liften’ terwijl ik bij het aanrecht sta. Trainer Jolanda gaf haar nog een belangrijke tip mee: “Kies vaste tijden voor je oefeningen. Zo wordt bewegen een vast onderdeel van je week.” Wilma: “Ik heb veel aan het programma gehad. Ik heb meer energie en we gaan gewoon lekker zo door!”
Over Bewegen met Aandacht
Bij elke nieuwe cliënt bekijken we of ons beweegprogramma past. Deelnemers trainen 12 weken lang aan hun conditie, kracht en balans. Dit gebeurt gewoon thuis met een trainer. Het resultaat? Meer zelfstandigheid en een betere kwaliteit van leven. Dat gunnen we iedereen.